Taiyo Yuden MCASL21GAB5106KTNA01
Part No.:
MCASL21GAB5106KTNA01
Datasheet:
AnpuMCASL21GAB5106KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASL21GAB5106KTNA01 on Anpu?
3. Are the MCASL21GAB5106KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASL21GAB5106KTNA01?
Image MCASL21GAB5106KTNA01
Part Number MCASL21GAB5106KTNA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)