Taiyo Yuden MCASL21GSB7105MTNB25
Part No.:
MCASL21GSB7105MTNB25
Datasheet:
AnpuMCASL21GSB7105MTNB25.pdf
Description:
CAP CER 1UF 10V X7R 0805
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASL21GSB7105MTNB25 on Anpu?
3. Are the MCASL21GSB7105MTNB25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASL21GSB7105MTNB25?
Image MCASL21GSB7105MTNB25
Part Number MCASL21GSB7105MTNB25
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)