Taiyo Yuden MCASL21GSB7105MTNB2J
Part No.:
MCASL21GSB7105MTNB2J
Datasheet:
AnpuMCASL21GSB7105MTNB2J.pdf
Description:
CAP CER 1UF 10V X7R 0805
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASL21GSB7105MTNB2J on Anpu?
3. Are the MCASL21GSB7105MTNB2J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASL21GSB7105MTNB2J?
Image MCASL21GSB7105MTNB2J
Part Number MCASL21GSB7105MTNB2J
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)