Taiyo Yuden MCAST32MSB7226MPNA1J
Part No.:
MCAST32MSB7226MPNA1J
Datasheet:
AnpuMCAST32MSB7226MPNA1J.pdf
Description:
CAP CER 22UF 25V X7R 1210
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCAST32MSB7226MPNA1J on Anpu?
3. Are the MCAST32MSB7226MPNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCAST32MSB7226MPNA1J?
Image MCAST32MSB7226MPNA1J
Part Number MCAST32MSB7226MPNA1J
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)