Taiyo Yuden MCASU21GSB7104MTNA1J
Part No.:
MCASU21GSB7104MTNA1J
Datasheet:
AnpuMCASU21GSB7104MTNA1J.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASU21GSB7104MTNA1J on Anpu?
3. Are the MCASU21GSB7104MTNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASU21GSB7104MTNA1J?
Image MCASU21GSB7104MTNA1J
Part Number MCASU21GSB7104MTNA1J
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)