Taiyo Yuden MCASU31LBC7155MTCA1J
Part No.:
MCASU31LBC7155MTCA1J
Datasheet:
AnpuMCASU31LBC7155MTCA1J.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 50V X7S 1206
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASU31LBC7155MTCA1J on Anpu?
3. Are the MCASU31LBC7155MTCA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASU31LBC7155MTCA1J?
Image MCASU31LBC7155MTCA1J
Part Number MCASU31LBC7155MTCA1J
Product Status Active
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)