Taiyo Yuden MCJCH31LBB7474MTPA01
Part No.:
MCJCH31LBB7474MTPA01
Datasheet:
AnpuMCJCH31LBB7474MTPA01.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCJCH31LBB7474MTPA01 on Anpu?
3. Are the MCJCH31LBB7474MTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCJCH31LBB7474MTPA01?
Image MCJCH31LBB7474MTPA01
Part Number MCJCH31LBB7474MTPA01
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)