Taiyo Yuden MCJCH31LBB7474MTPA1J
Part No.:
MCJCH31LBB7474MTPA1J
Datasheet:
AnpuMCJCH31LBB7474MTPA1J.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCJCH31LBB7474MTPA1J on Anpu?
3. Are the MCJCH31LBB7474MTPA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCJCH31LBB7474MTPA1J?
Image MCJCH31LBB7474MTPA1J
Part Number MCJCH31LBB7474MTPA1J
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)