Taiyo Yuden MCJCT32MAB7475MPPA01
Part No.:
MCJCT32MAB7475MPPA01
Datasheet:
AnpuMCJCT32MAB7475MPPA01.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCJCT32MAB7475MPPA01 on Anpu?
3. Are the MCJCT32MAB7475MPPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCJCT32MAB7475MPPA01?
Image MCJCT32MAB7475MPPA01
Part Number MCJCT32MAB7475MPPA01
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)