Taiyo Yuden MCJCT32MAB7475MPPA1J
Part No.:
MCJCT32MAB7475MPPA1J
Datasheet:
AnpuMCJCT32MAB7475MPPA1J.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCJCT32MAB7475MPPA1J on Anpu?
3. Are the MCJCT32MAB7475MPPA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCJCT32MAB7475MPPA1J?
Image MCJCT32MAB7475MPPA1J
Part Number MCJCT32MAB7475MPPA1J
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)