Taiyo Yuden MCJCU32MAB7225KPPA1J
Part No.:
MCJCU32MAB7225KPPA1J
Datasheet:
AnpuMCJCU32MAB7225KPPA1J.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCJCU32MAB7225KPPA1J on Anpu?
3. Are the MCJCU32MAB7225KPPA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCJCU32MAB7225KPPA1J?
Image MCJCU32MAB7225KPPA1J
Part Number MCJCU32MAB7225KPPA1J
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)