Taiyo Yuden MCJCU32MAB7225MPPA01
Part No.:
MCJCU32MAB7225MPPA01
Datasheet:
AnpuMCJCU32MAB7225MPPA01.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCJCU32MAB7225MPPA01 on Anpu?
3. Are the MCJCU32MAB7225MPPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCJCU32MAB7225MPPA01?
Image MCJCU32MAB7225MPPA01
Part Number MCJCU32MAB7225MPPA01
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)