Taiyo Yuden MDWK4040T100MMV
Part No.:
MDWK4040T100MMV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AnpuMDWK4040T100MMV.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 1.6A 194MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MCOIL™, MD
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Metal
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
2.2A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
194mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order MDWK4040T100MMV on Anpu?
3. Are the MDWK4040T100MMV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MDWK4040T100MMV?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MDWK4040T100MMV
Part Number MDWK4040T100MMV
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MCOIL™, MD
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Metal
Inductance 10 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 194mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)