Taiyo Yuden MDWK4040T220MM
Part No.:
MDWK4040T220MM
Datasheet:
AnpuMDWK4040T220MM.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.2A 460 MOHM SMD
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
460mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order MDWK4040T220MM on Anpu?
3. Are the MDWK4040T220MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MDWK4040T220MM?
Image MDWK4040T220MM
Part Number MDWK4040T220MM
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MCOIL™, MD
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Metal
Inductance 22 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 460mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)