Taiyo Yuden MLASE042SCG150JWNA01
Part No.:
MLASE042SCG150JWNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMLASE042SCG150JWNA01.pdf
Description:
CAP CER 15PF 16V C0G/NP0 01005
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MLAS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
Medical, Non-Critical
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
01005 (0402 Metric)
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASE042SCG150JWNA01 on Anpu?
3. Are the MLASE042SCG150JWNA01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASE042SCG150JWNA01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLASE042SCG150JWNA01
Part Number MLASE042SCG150JWNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MLAS
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 15 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)