Taiyo Yuden MLASE105AB5225KFNA01
Part No.:
MLASE105AB5225KFNA01
Datasheet:
AnpuMLASE105AB5225KFNA01.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0402
Series:
MLAS
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASE105AB5225KFNA01 on Anpu?
3. Are the MLASE105AB5225KFNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASE105AB5225KFNA01?
Image MLASE105AB5225KFNA01
Part Number MLASE105AB5225KFNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MLAS
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)