Taiyo Yuden MLASE219SB5105MTNA01
Part No.:
MLASE219SB5105MTNA01
Datasheet:
AnpuMLASE219SB5105MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 16V X5R 0805
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASE219SB5105MTNA01 on Anpu?
3. Are the MLASE219SB5105MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASE219SB5105MTNA01?
Image MLASE219SB5105MTNA01
Part Number MLASE219SB5105MTNA01
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)