Taiyo Yuden MLASH168SB5332KTNA01
Part No.:
MLASH168SB5332KTNA01
Datasheet:
AnpuMLASH168SB5332KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 100V X5R/B 0603
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASH168SB5332KTNA01 on Anpu?
3. Are the MLASH168SB5332KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASH168SB5332KTNA01?
Image MLASH168SB5332KTNA01
Part Number MLASH168SB5332KTNA01
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)