Taiyo Yuden MLASH168SB5682MTNA01
Part No.:
MLASH168SB5682MTNA01
Datasheet:
AnpuMLASH168SB5682MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 100V X5R/B 0603
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASH168SB5682MTNA01 on Anpu?
3. Are the MLASH168SB5682MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASH168SB5682MTNA01?
Image MLASH168SB5682MTNA01
Part Number MLASH168SB5682MTNA01
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)