Taiyo Yuden MLASJ063BC6105MFNA01
Part No.:
MLASJ063BC6105MFNA01
Datasheet:
AnpuMLASJ063BC6105MFNA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X6S 0201
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASJ063BC6105MFNA01 on Anpu?
3. Are the MLASJ063BC6105MFNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASJ063BC6105MFNA01?
Image MLASJ063BC6105MFNA01
Part Number MLASJ063BC6105MFNA01
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)