Taiyo Yuden MLASJ105SC6225MFNA01
Part No.:
MLASJ105SC6225MFNA01
Datasheet:
AnpuMLASJ105SC6225MFNA01.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 6.3V X6S 0402
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASJ105SC6225MFNA01 on Anpu?
3. Are the MLASJ105SC6225MFNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASJ105SC6225MFNA01?
Image MLASJ105SC6225MFNA01
Part Number MLASJ105SC6225MFNA01
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)