Taiyo Yuden MLASJ32MSB7476KPNB25
Part No.:
MLASJ32MSB7476KPNB25
Datasheet:
AnpuMLASJ32MSB7476KPNB25.pdf
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASJ32MSB7476KPNB25 on Anpu?
3. Are the MLASJ32MSB7476KPNB25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASJ32MSB7476KPNB25?
Image MLASJ32MSB7476KPNB25
Part Number MLASJ32MSB7476KPNB25
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)