Taiyo Yuden MLASL168BB5106MTNB33
Part No.:
MLASL168BB5106MTNB33
Datasheet:
AnpuMLASL168BB5106MTNB33.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X5R 0603
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASL168BB5106MTNB33 on Anpu?
3. Are the MLASL168BB5106MTNB33 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASL168BB5106MTNB33?
Image MLASL168BB5106MTNB33
Part Number MLASL168BB5106MTNB33
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)