Taiyo Yuden MLASL168SB7225KTNB25
Part No.:
MLASL168SB7225KTNB25
Datasheet:
AnpuMLASL168SB7225KTNB25.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0603
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASL168SB7225KTNB25 on Anpu?
3. Are the MLASL168SB7225KTNB25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASL168SB7225KTNB25?
Image MLASL168SB7225KTNB25
Part Number MLASL168SB7225KTNB25
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)