Taiyo Yuden MLASL16KTB5105KTNA01
Part No.:
MLASL16KTB5105KTNA01
Datasheet:
AnpuMLASL16KTB5105KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 10V X5R 0603
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.020" (0.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASL16KTB5105KTNA01 on Anpu?
3. Are the MLASL16KTB5105KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASL16KTB5105KTNA01?
Image MLASL16KTB5105KTNA01
Part Number MLASL16KTB5105KTNA01
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.020" (0.50mm)