Taiyo Yuden MLASL21GBB5476MTNA01
Part No.:
MLASL21GBB5476MTNA01
Datasheet:
AnpuMLASL21GBB5476MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 47UF 10V X5R 0805
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASL21GBB5476MTNA01 on Anpu?
3. Are the MLASL21GBB5476MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASL21GBB5476MTNA01?
Image MLASL21GBB5476MTNA01
Part Number MLASL21GBB5476MTNA01
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)