Taiyo Yuden MLASL32MSB7476KPNB25
Part No.:
MLASL32MSB7476KPNB25
Datasheet:
AnpuMLASL32MSB7476KPNB25.pdf
Description:
CAP CER 47UF 10V X7R 1210
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASL32MSB7476KPNB25 on Anpu?
3. Are the MLASL32MSB7476KPNB25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASL32MSB7476KPNB25?
Image MLASL32MSB7476KPNB25
Part Number MLASL32MSB7476KPNB25
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)