Taiyo Yuden MLAST168SB7474MTNB25
Part No.:
MLAST168SB7474MTNB25
Datasheet:
AnpuMLAST168SB7474MTNB25.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0603
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLAST168SB7474MTNB25 on Anpu?
3. Are the MLAST168SB7474MTNB25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLAST168SB7474MTNB25?
Image MLAST168SB7474MTNB25
Part Number MLAST168SB7474MTNB25
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)