Taiyo Yuden MLAST16KTB5105MTNA01
Part No.:
MLAST16KTB5105MTNA01
Datasheet:
AnpuMLAST16KTB5105MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 25V X5R 0603
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.020" (0.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLAST16KTB5105MTNA01 on Anpu?
3. Are the MLAST16KTB5105MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLAST16KTB5105MTNA01?
Image MLAST16KTB5105MTNA01
Part Number MLAST16KTB5105MTNA01
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.020" (0.50mm)