Taiyo Yuden MLAST1L3YB5104KFNA01
Part No.:
MLAST1L3YB5104KFNA01
Datasheet:
AnpuMLAST1L3YB5104KFNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0402
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLAST1L3YB5104KFNA01 on Anpu?
3. Are the MLAST1L3YB5104KFNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLAST1L3YB5104KFNA01?
Image MLAST1L3YB5104KFNA01
Part Number MLAST1L3YB5104KFNA01
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)