Taiyo Yuden MLAST219SB5105KTNA01
Part No.:
MLAST219SB5105KTNA01
Datasheet:
AnpuMLAST219SB5105KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 25V X5R 0805
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLAST219SB5105KTNA01 on Anpu?
3. Are the MLAST219SB5105KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLAST219SB5105KTNA01?
Image MLAST219SB5105KTNA01
Part Number MLAST219SB5105KTNA01
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)