Taiyo Yuden MLAST21GAB5475MTNA01
Part No.:
MLAST21GAB5475MTNA01
Datasheet:
AnpuMLAST21GAB5475MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLAST21GAB5475MTNA01 on Anpu?
3. Are the MLAST21GAB5475MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLAST21GAB5475MTNA01?
Image MLAST21GAB5475MTNA01
Part Number MLAST21GAB5475MTNA01
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)