Taiyo Yuden MLASU168SB7224KTNB25
Part No.:
MLASU168SB7224KTNB25
Datasheet:
AnpuMLASU168SB7224KTNB25.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASU168SB7224KTNB25 on Anpu?
3. Are the MLASU168SB7224KTNB25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASU168SB7224KTNB25?
Image MLASU168SB7224KTNB25
Part Number MLASU168SB7224KTNB25
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)