Taiyo Yuden MLAYG21GBLD225MTNA01
Part No.:
MLAYG21GBLD225MTNA01
Datasheet:
AnpuMLAYG21GBLD225MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 35V X5R 0805
Series:
MLAY
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low Distortion
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLAYG21GBLD225MTNA01 on Anpu?
3. Are the MLAYG21GBLD225MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLAYG21GBLD225MTNA01?
Image MLAYG21GBLD225MTNA01
Part Number MLAYG21GBLD225MTNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MLAY
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low Distortion
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)