Taiyo Yuden MLAYU31LSLD105KTNA01
Part No.:
MLAYU31LSLD105KTNA01
Datasheet:
AnpuMLAYU31LSLD105KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V X5R 1206
Series:
MLAY
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low Distortion
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLAYU31LSLD105KTNA01 on Anpu?
3. Are the MLAYU31LSLD105KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLAYU31LSLD105KTNA01?
Image MLAYU31LSLD105KTNA01
Part Number MLAYU31LSLD105KTNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MLAY
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low Distortion
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)