Taiyo Yuden MLRLJ103SC7224MFNA01
Part No.:
MLRLJ103SC7224MFNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMLRLJ103SC7224MFNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 6.3V X7S 0204
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MLRL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling, Medical, Non-Critical
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0204 (0510 Metric)
Size / Dimension:
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.014" (0.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLRLJ103SC7224MFNA01 on Anpu?
3. Are the MLRLJ103SC7224MFNA01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLRLJ103SC7224MFNA01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLRLJ103SC7224MFNA01
Part Number MLRLJ103SC7224MFNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MLRL
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling, Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0204 (0510 Metric)
Size / Dimension 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.014" (0.35mm)