Taiyo Yuden MLRLL103SC6224MFNA01
Part No.:
MLRLL103SC6224MFNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMLRLL103SC6224MFNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 10V X6S 0204
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MLRL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling, Medical, Non-Critical
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0204 (0510 Metric)
Size / Dimension:
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.014" (0.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLRLL103SC6224MFNA01 on Anpu?
3. Are the MLRLL103SC6224MFNA01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLRLL103SC6224MFNA01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLRLL103SC6224MFNA01
Part Number MLRLL103SC6224MFNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MLRL
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling, Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0204 (0510 Metric)
Size / Dimension 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.014" (0.35mm)