Taiyo Yuden MMARQ167SCG0R3ATRA01
Part No.:
MMARQ167SCG0R3ATRA01
Datasheet:
AnpuMMARQ167SCG0R3ATRA01.pdf
Description:
CAP CER 0.3PF 250V C0G/CG 0603
Capacitance:
0.3 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMARQ167SCG0R3ATRA01 on Anpu?
3. Are the MMARQ167SCG0R3ATRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMARQ167SCG0R3ATRA01?
Image MMARQ167SCG0R3ATRA01
Part Number MMARQ167SCG0R3ATRA01
Product Status Active
Capacitance 0.3 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)