Taiyo Yuden MMARQ219SCG560JTRA01
Part No.:
MMARQ219SCG560JTRA01
Datasheet:
AnpuMMARQ219SCG560JTRA01.pdf
Description:
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 0805
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMARQ219SCG560JTRA01 on Anpu?
3. Are the MMARQ219SCG560JTRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMARQ219SCG560JTRA01?
Image MMARQ219SCG560JTRA01
Part Number MMARQ219SCG560JTRA01
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)