Taiyo Yuden MMASA31LAB5107MTNA18
Part No.:
MMASA31LAB5107MTNA18
Datasheet:
AnpuMMASA31LAB5107MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 100UF 4V X5R 1206
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASA31LAB5107MTNA18 on Anpu?
3. Are the MMASA31LAB5107MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASA31LAB5107MTNA18?
Image MMASA31LAB5107MTNA18
Part Number MMASA31LAB5107MTNA18
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)