Taiyo Yuden MMASA31LAC7476MTNA01
Part No.:
MMASA31LAC7476MTNA01
Datasheet:
AnpuMMASA31LAC7476MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 47UF 4V X7S 1206
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASA31LAC7476MTNA01 on Anpu?
3. Are the MMASA31LAC7476MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASA31LAC7476MTNA01?
Image MMASA31LAC7476MTNA01
Part Number MMASA31LAC7476MTNA01
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)