Taiyo Yuden MMASE105AB5474MFNA18
Part No.:
MMASE105AB5474MFNA18
Datasheet:
AnpuMMASE105AB5474MFNA18.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0402
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASE105AB5474MFNA18 on Anpu?
3. Are the MMASE105AB5474MFNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASE105AB5474MFNA18?
Image MMASE105AB5474MFNA18
Part Number MMASE105AB5474MFNA18
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)