Taiyo Yuden MMASE168AB5225KTNA18
Part No.:
MMASE168AB5225KTNA18
Datasheet:
AnpuMMASE168AB5225KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASE168AB5225KTNA18 on Anpu?
3. Are the MMASE168AB5225KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASE168AB5225KTNA18?
Image MMASE168AB5225KTNA18
Part Number MMASE168AB5225KTNA18
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)