Taiyo Yuden MMASE168SB7224KTNA18
Part No.:
MMASE168SB7224KTNA18
Datasheet:
AnpuMMASE168SB7224KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASE168SB7224KTNA18 on Anpu?
3. Are the MMASE168SB7224KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASE168SB7224KTNA18?
Image MMASE168SB7224KTNA18
Part Number MMASE168SB7224KTNA18
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)