Taiyo Yuden MMASH105SB7221MFCA01
Part No.:
MMASH105SB7221MFCA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMMASH105SB7221MFCA01.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V X7R 0402
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MMAS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
Medical, Non-Critical
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASH105SB7221MFCA01 on Anpu?
3. Are the MMASH105SB7221MFCA01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASH105SB7221MFCA01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMASH105SB7221MFCA01
Part Number MMASH105SB7221MFCA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MMAS
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)