Taiyo Yuden MMASH105SB7222MFCA01
Part No.:
MMASH105SB7222MFCA01
Datasheet:
AnpuMMASH105SB7222MFCA01.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 100V X7R 0402
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASH105SB7222MFCA01 on Anpu?
3. Are the MMASH105SB7222MFCA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASH105SB7222MFCA01?
Image MMASH105SB7222MFCA01
Part Number MMASH105SB7222MFCA01
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)