Taiyo Yuden MMASH168AC7154MTCA01
Part No.:
MMASH168AC7154MTCA01
Datasheet:
AnpuMMASH168AC7154MTCA01.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 100V X7S 0603
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASH168AC7154MTCA01 on Anpu?
3. Are the MMASH168AC7154MTCA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASH168AC7154MTCA01?
Image MMASH168AC7154MTCA01
Part Number MMASH168AC7154MTCA01
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)