Taiyo Yuden MMASH168SB7104KTNA01
Part No.:
MMASH168SB7104KTNA01
Datasheet:
AnpuMMASH168SB7104KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0603
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASH168SB7104KTNA01 on Anpu?
3. Are the MMASH168SB7104KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASH168SB7104KTNA01?
Image MMASH168SB7104KTNA01
Part Number MMASH168SB7104KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)