Taiyo Yuden MMASH168SB7472KTNA01
Part No.:
MMASH168SB7472KTNA01
Datasheet:
AnpuMMASH168SB7472KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASH168SB7472KTNA01 on Anpu?
3. Are the MMASH168SB7472KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASH168SB7472KTNA01?
Image MMASH168SB7472KTNA01
Part Number MMASH168SB7472KTNA01
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)