Taiyo Yuden MMASH32MSB7225KPNA01
Part No.:
MMASH32MSB7225KPNA01
Datasheet:
AnpuMMASH32MSB7225KPNA01.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASH32MSB7225KPNA01 on Anpu?
3. Are the MMASH32MSB7225KPNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASH32MSB7225KPNA01?
Image MMASH32MSB7225KPNA01
Part Number MMASH32MSB7225KPNA01
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)